Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Geoportal Na MapiePomoc

Wyszukiwanie działek po powierzchni- filtr działek

Poznaj narzędzie wyszukiwanie działek po powierzchni na Geoportalu Krajowym Na Mapie. Zobacz jak używać filtrów działek.

Jeśli chcesz sprawdzić swoją działkę na mapie przejdź do aplikacji Geoportal Krajowy, która dostępna jest tutaj.

Jeśli numer działki, którą zamierzasz zdiagnozować nie jest ci znany, ale znasz miejscowość w której się ona znajduje, poszukiwania parceli nie powinny stanowić specjalnego problemu. Wystarczy, że wpiszesz w polu wyszukiwarki adresów nazwę tej miejscowości, a następnie wybierzesz ją z listy podpowiedzi. Narzędzie wyszukiwarki Geoportalu Krajowego Na Mapie przekieruje cię teraz do centrum tejże miejscowości. Jeśli chcesz poznać szczegółowo narzędzie "Wyszukaj adres na mapie" przejdź do wpisu: Jak znaleźć numer działki po adresie - wyszukiwarka adresów.

Jak sprawdzić powierzchnię działki o znanym numerze?

Jeśli znalazłeś swoją działkę i chciałbyś teraz poznać jej powierzchnię, wybierz ją na mapie. Po lewej stronie mapy pojawi się okno "Informacje o wybranej działce". 

Wskaż działkę i sprawdź "Informacje o wybranej działce"
Informacje o wybranej działce

Wśród danych oprócz szczegółowego adresu oraz Id i numeru działki wyświetli się informacja o jej powierzchni całkowitej. Powierzchnia działki w Geoportalu Na Mapie podawana jest w hektarach (ha). Natomiast jeśli powierzchnia całkowita jest mniejsza niż 1 ha, wówczas podaje się ją w metrach kwadratowych (m2). Jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj do wpisu: Jak sprawdzić powierzchnię działki na Geoportalu?

Zobacz również naszą instrukcję: Jak zmierzyć powierzchnię działki, dostępną w serwisie youtube.com

Wyszukiwanie działek po powierzchni - filtr działek

Jeśli chciałbyś odnaleźć działkę lub działki po powierzchni powinieneś użyć narzędzia filtr działek, które uwzględnia trzy zmienne - nazwę gminy, współczynnik kształtu oraz właśnie powierzchnię działki. Aby wyszukać działki po powierzchni za pomocą filtra należy wybrać z paska narzędzi "Filtrowanie działek". Po lewej stronie mapy pojawi się okno filtrowania, w którym możesz uwzględnić swoje zapytanie.

Użyj narzędzie "Filtrowanie działek" i znajdź działkę po wybranych parametrach
Narzędzie filtrowanie działek

Teraz wystarczy, że wpiszesz nazwę gminy w której położona jest dana nieruchomość, a następnie wybierzesz ją z listy podpowiedzi. W kolejnym kroku ustaw kształt działki spośród trzech dostępnych opcji - wąska, prostokąta, kwadratowa. 

UWAGA! Jeśli wskażesz kształt działki, współczynnik kształtu ustawi się automatycznie. 

Dalej wskaż zakres powierzchni twojej działki. Pamiętaj, że nawet jeśli poszukujesz działki o konkretnej powierzchni, np. 1000 m2, warto założyć przynajmniej 5-procentowy margines błędu. Istnieje prawdopodobieństwo, że powierzchnia którą szukasz różni się od powierzchni pomierzonej w terenie lub jeśli poszukujesz działki, której wymiary podane są w ogłoszeniu sprzedaży - od powierzchni urzędowej podanej w bazie EGiB lub w księdze wieczystej.

Jeśli chcesz wiedzieć na czym polega różnica pomiędzy powierzchnią pomierzoną, a urzędową/prawną, zajrzyj do wpisu: Powierzchnia działki z EGiB niezgodna z powierzchnią pomierzoną w terenie.

Teraz wystarczy zatwierdzić filtrowanie poprzez wskazanie "Filtruj działki". Narzędzie filtrujące wskaże ci 40 działek w gminie, które odpowiadają twoim zapytaniom. Lista działek które spełniają wymagania wyświetli się poniżej filtrów, a dodatkowo ich położenie na mapie wskażą odnośniki będące jednocześnie logo geoportalu Na Mapie.

Wybierz działki, które odpowiadają ustawionym parametrom
Wynik wyszukiwania działki