Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Mapy zasięgu 700 metrów od wiatraków i zabudowy

Mapy zasięgu 700 metrów od wiatraków i zabudowy

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja działka znajduje się w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych, skorzystaj z interaktywnej mapy zasięgu 700 metrów od zabudowy mieszkaniowej w Geoportalu Na Mapie. Mapa powstała z myślą o właścicielach działek, którzy myślą o budowie domu, a także o inwestorach poszukujących gruntów pod budowę nowych elektrowni wiatrowych. Mapa zasięgu 700 m od wiatraków i zabudowy jest darmowa. 

Zobacz instrukcje: Jak sprawdzić odległość 700 m od wiatraków na naszym kanale na platformie youtube.com:

Jak włączyć mapę zasięgu 700 m od wiatraków i zabudowy?

Przejdź do interaktywnej mapy
Przejdź do interaktywnej mapy
  • Wyszukaj działkę korzystając z wyszukiwarki działek lub przybliż się w widoku mapy do działki, którą zamierzasz sprawdzić. Dokładny opis działania wyszukiwarki działek znajdziesz w instrukcji: Jak znaleźć działkę w Geoportalu
  • W celu wyświetlenia mapy zasięgu 700 m od wiatraków, kliknij w przycisk "Wybierz warstwę mapy" (1), a następnie wybierz kafelek o nazwie “Zasięg 700 m od wiatraków” (2). 
    Dzięki tej warstwie sprawdzisz zasięg oddziaływania wiatraka na okoliczne nieruchomości w odległości 700 metrów od wybranej elektrowni wiatrowej. Działki podświetlone na kolor fioletowy znajdują się w strefie oddziaływania wiatraków.
Wybierz Zasięg 700 m od wiatraków
Wybierz Zasięg 700 m od wiatraków
  • Jeśli zamierzasz sprawdzić strefę zasięgu 700 m od domów, wybierz kafelek “Zasięg 700 m od zabudowy mieszkaniowej” (3). 
    Dzięki tej warstwie sprawdzisz miejsca, gdzie zgodnie z prawem, po wejściu w życie nowej ustawy odległościowej, będzie można wybudować nowe elektrownie wiatrowe. Działki podświetlone na kolor pomarańczowy wskazują miejsca, gdzie nie można stawiać już wiatraków ze względu na odległość od zabudowy mieszkaniowej. 
Wybierz Zasięg 700 m od zabudowy mieszkaniowej
Wybierz Zasięg 700 m od zabudowy mieszkaniowej
  • Możesz dodatkowo zmienić rodzaj mapy na "Geo mapę" lub "Atlas solarny". Warstwa granic działek oraz warstwa zasięgu wiatraków będzie widoczna po przybliżeniu się w widoku mapy.

Po co sprawdzać mapę zasięgu 700 m od wiatraków i zabudowy?

Dzięki warstwom „Zasięg 700 m od wiatraków” oraz „Zasięg 700 m od zabudowy mieszkaniowej” sprawdzisz, czy wybrana działka znajduje się w zasięgu oddziaływania elektrowni wiatrowej. Dowiedz się także, czy istniejący wiatrak spowoduje ograniczenie możliwości zabudowy Twojej działki. Pamiętaj, że zakaz budowy domu w strefie wokół wiatraka będzie dotyczył również działek budowlanych uzbrojonych, więc jeśli masz działkę w odległości równej lub mniejszej niż 700 m od wiatraka, nie dostaniesz pozwolenia na budowę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mapie zasięgi lub o innych narzędziach dostępnych w Geoportalu Na Mapie, zapraszamy do kontaktu:

tel. 503 392 404

mail: kontakt@geoportal-krajowy.pl