Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Jak sprawdzić wymiary działki na Geoportalu?

Jak sprawdzić wymiary działki na Geoportalu?

Zastanawiasz się jak sprawdzić wymiary działki na Geoportalu Krajowym Na Mapie? Zobacz, jak to zrobić krok po kroku.

Jeśli chcesz sprawdzić wymiary swojej działki, przejdź do mapy na Geoportalu Krajowym. 

W kolejnym kroku wybierz metodę wyszukiwania działki. Możesz skorzystać z wyszukiwarki adresów, odszukać działkę po identyfikatorze dzięki wyszukiwarce działek lub wskazać ją po zbliżeniu do widoku mapy. Wszystkie metody wyszukiwania opisujemy dokładnie w osobnym wpisie: Jak znaleźć działkę w Geoportalu?

Zobacz również instrukcję: Jak sprawdzić wymiary działki na naszym kanale w serwisie youtube.com: 

Pamiętaj, że aby skorzystać z narzędzia pomiarowego, nie musisz wskazywać jednej działki. Wystarczy, że zbliżysz się do mapy, tak aby zobaczyć granice działek ewidencyjnych. Miej na uwadze, że aby precyzyjnie pomierzyć odległość między elementami zagospodarowania, należy przełączyć kompozycję mapową na aktualną ortofotomapę. W ten sposób zobaczysz wszystkie obiekty na danym terenie. Dowiedz się, jak to zrobić: Jak zmienić rodzaj mapy na Geoportalu?

Jak sprawdzić wymiary działki na Geoportalu Na Mapie?

Wymiary działki sprawdzisz w oknie “Informacje o wybranej działce”. Aby wyświetlić dane dotyczące nieruchomości, kliknij w pole działki na mapie. Kontur wybranej działki pogrubi się, a jej pole zmieni kolor na niebieski. 

Jeśli chcesz zobaczyć, wymiary działki, z paska narzędzi w oknie po lewej stronie, wybierz “Wymiary”. Dzięki temu sprawdzisz długość każdego odcinka należącego do granicy działki, pomiędzy kolejnymi punktami załamania. 

Wybierz “Wymiary” i sprawdź wymiary swojej działki, Na Mapie
Wybierz “Wymiary” i sprawdź wymiary swojej działki, Na Mapie

Dokładność pomiaru zaokrąglono do 1 m. Dodatkowo w centrum pojawi się informacja o powierzchni tej nieruchomości. 

Zobacz wymiary działki, Na Mapie
Zobacz wymiary działki, Na Mapie

Aby dokładniej zmierzyć działkę użyj narzędzia "Pomiar". Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić, przejdź do wpisu: Jak sprawdzić powierzchnię działki na Geoportalu? 

Pamiętaj, że znając wymiary działki - jej szerokość i długość - możesz z łatwością sprawdzić jej potencjał przestrzenny pod budowę domu. Dzięki tej informacji m.in. z łatwością dostosujesz gotowy projekt domu do możliwości swojej nieruchomości.

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do artykułu: Adaptacja projektu budowlanego – jak dostosować projekt do działki