Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Jak znaleźć działkę w Geoportalu - wyszukiwarka działek

Logo portalu Ongeo.pl
Analiza dowolnej działki Online w 5 minut.
Raport o terenie - dokument z ponad 50 stronami map i zestawień.

Jak znaleźć działkę w Geoportalu - wyszukiwarka działek

Chcesz zdiagnozować nieruchomość pod kątem inwestycyjnym lecz nie wiesz jak znaleźć działkę w Geoportalu Krajowym Na Mapie? Zobacz instrukcję krok po kroku. To proste!

Jeśli chcesz sprawdzić swoją działkę na mapie przejdź do aplikacji Geoportal Krajowy, która dostępna jest tutaj.
Następnie z paska narzędzia wybierz opcję "Wybierz działkę".

Wybierz z paska narzędzi "Wybierz działkę" i wskaż ją na mapie
Narzędzia - wybierz działkę

W kolejnym kroku wybierz metodę wyszukiwania działki. Pamiętaj, że do wyboru masz dwie opcję - poprzez wskazanie na mapie lub przy użyciu pola wyszukiwarki.

Zobacz również instrukcję: Jak znaleźć działkę w Geoportalu Krajowym dostępnej na platformie youtube.com:

Jak znaleźć działkę w Geoportalu poprzez wskazanie?

Aby wybrać działkę przez wskazanie, musisz zbliżyć się do wybranej części mapy w ten sposób, aby numer działki był widoczny i czytelny. Do tego celu możesz użyć narzędzi pomagających w nawigacji mapą, czyli przybliżanie "+" i oddalanie "-" skali mapy. Jeśli chcesz wybrać działkę w terenie na którym obecnie przebywasz, możesz dodatkowo użyć narzędzia lokalizacji, które dopasuje widok do twojego położenia.

Sprawdź narzędzia: przybliżanie, oddalanie i lokalizacja
Narzędzia: przybliżanie, oddalanie, lokalizacja

Granice wybranej działki zostaną pogrubione niebieską linią, a po lewej stronie mapy pojawią się "Informacje o wybranej działce" w których zawarto informację chociażby o ID działki, jej numerze i obrębie oraz powierzchni pomierzonej.

Wybierz działkę i sprawdź "Informacje o wybranej działce"
Informacje o działce

Jak znaleźć działkę w Geoportalu poprzez pole wyszukiwarki?

Aby użyć pola wyszukiwarki należy w pierwszej kolejności wpisać numer działki i/lub miejscowość w której się znajduje. Poniżej pola pojawi się lista podpowiedzi z działkami, które pasują do twojego zapytania. Jeśli działka pojawi się wśród propozycji, po prostu ją wybierz. Geoportal Na Mapie z łatwością wskaże Twoją działkę.

Użyj wyszukiwarki i znajdź działkę po numerze i obrębie ewidencyjnym
Wyszukaj działkę po numerze i obrębie ewidencyjnym

Jak znaleźć numer działki w Geoportalu?

Jeśli nie znasz numeru swojej działki, ale znasz miejscowość w której się znajduje, również nie powinieneś mieć problemu ze wskazaniem nieruchomości. Wystarczy, że wpiszesz w polu wyszukiwarki "Wyszukaj adres na mapie" wspomnianą miejscowość, wybierzesz ją z listy podpowiedzi, a Geoportal przekieruje cię w miejsce którego szukasz.

Skorzystaj z wyszukiwarki adresów i znajdź działkę po adresie
Wyszukaj działkę po adresie

Teraz wystarczy, że zbliżysz się działek na mapie sugerując się np. numerami domu, punktami charakterystycznymi lub kształtem nieruchomości. Mapa w Geoportalu Krajowym zawiera opis działek ewidencyjnych dzięki czemu odnalezienie numeru działki staje się dziecinnie proste!