Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Jak znaleźć działkę w Geoportalu - wyszukiwarka działek

Chcesz zdiagnozować nieruchomość pod kątem inwestycyjnym lecz nie wiesz jak znaleźć działkę w Geoportalu Krajowym Na Mapie? Zobacz instrukcję krok po kroku. 

W pierwszym kroku przejdź do mapy na Geoportalu Krajowym.

Teraz wybierz metodę wyszukiwania działki. Możesz skorzystać z wyszukiwarki adresów, odszukać działkę po identyfikatorze dzięki wyszukiwarce działek lub wskazać ją po zbliżeniu do widoku mapy. Wszystkie metody wyszukiwania opiszemy poniżej.

Zobacz również instrukcję: Jak znaleźć działkę w Geoportalu Krajowym dostępnej na platformie youtube.com:

Jak znaleźć działkę w Geoportalu poprzez wskazanie?

Aby wybrać działkę przez wskazanie, musisz zbliżyć się do wybranej części mapy, w taki sposób, aby numer działki był widoczny i czytelny. Do tego celu możesz użyć narzędzi pomagających w nawigacji mapą, czyli skalowanie mapy: przybliżanie "+" (1) i oddalanie "-" (2) mapy. 

Jeśli chcesz wybrać działkę w terenie na którym obecnie przebywasz, możesz dodatkowo użyć narzędzia lokalizacji (3), które dopasuje widok do twojego położenia.

Skalowanie mapy i narzędzie lokalizacji, Na Mapie
Skalowanie mapy i narzędzie lokalizacji, Na Mapie

Granice wybranej działki zostaną pogrubione niebieską linią, a po lewej stronie mapy pojawią się okno "Informacje o wybranej działce", w którym zawarto informację o ID działki, jej numerze i obrębie oraz powierzchni pomierzonej. Aby je wyświetlić wybierz “Pokaż więcej”. 

Wyświetl informacje o wybranej działce, Na Mapie
Wyświetl informacje o wybranej działce, Na Mapie

Jak znaleźć działkę w Geoportalu poprzez pole wyszukiwarki?

Aby użyć pola wyszukiwarki należy w pierwszej kolejności wpisać numer działki i/lub miejscowość, w której się znajduje. Poniżej pola pojawi się lista podpowiedzi z działkami, które pasują do Twojego zapytania. Jeśli działka pojawi się wśród propozycji, po prostu ją wybierz. Geoportal Na Mapie z łatwością wskaże Twoją działkę.

Użyj wyszukiwarki i znajdź działkę po numerze i obrębie ewidencyjnym
Wyszukaj działkę po numerze i obrębie ewidencyjnym

Jak znaleźć numer działki w Geoportalu?

Jeśli nie znasz numeru swojej działki, ale znasz miejscowość, w której się znajduje, również nie powinieneś/aś mieć problemu ze wskazaniem nieruchomości. Wystarczy, że wpiszesz w polu wyszukiwarki "Wyszukaj adres na mapie" wspomnianą miejscowość, wybierzesz ją z listy podpowiedzi, a Geoportal przekieruje Cię w miejsce, którego szukasz.

Skorzystaj z wyszukiwarki adresów i znajdź działkę po adresie
Wyszukaj działkę po adresie

Teraz wystarczy, że zbliżysz się działek na mapie sugerując się np. numerami domu, punktami charakterystycznymi lub kształtem nieruchomości. Mapa w Geoportalu Krajowym zawiera opis działek ewidencyjnych, dzięki czemu odnalezienie numeru działki staje się dziecinnie proste!