Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Działka bez wskazanej lokalizacji w otodom - wyszukaj narzędziem filtrowania działek

Działka bez wskazanej lokalizacji w otodom - wyszukaj narzędziem filtrowania działek

Znalazłeś ogłoszenie sprzedaży działki w serwisie otodom, ale nie znajdujesz numeru działki? Chciałbyś zdiagnozować działkę przed zakupem bez kontaktu z pośrednikiem lub właścicielem, ale nie widzisz w ogłoszeniu dokładnego adresu? Od teraz działka bez wskazanej lokalizacji w otodom nie będzie stanowić żadnego problemu. Skorzystaj z narzędzia filtrowanie działek w Geoportalu Na Mapie.

Zobacz instrukcję: Jak wyszukać działkę bez wskazanej lokalizacji na naszym kanale w serwisie youtube.com: 

Jeśli chcesz odnaleźć działkę z ogłoszenia sprzedaży w otodom przejdź do aplikacji Geoportal Krajowy. W kolejnym kroku wybierz narzędzie Filtrowanie działek z paska narzędzi po prawej stronie mapy. Po lewej stronie wyświetli się okno w który ustawisz parametry działki z ogłoszenia. Możesz wyszukiwać po czterech zmiennych - po gminie, kształcie, powierzchni działki oraz po rodzaju działki

Wybierz narzędzie filtrowanie działek
Wybierz narzędzie filtrowanie działek

Dodatkowo jeśli ogłoszeniodawca dodał informacje o przybliżonej lokalizacji, np. miejscowość, dzielnica, przysiółek lub ulica, możesz zawęzić obszar poszukiwania do aktualnego widoku mapy (widoczny kwadrat). I GOTOWE!

Szukaj w aktualnym widoku mapy
Szukaj w aktualnym widoku mapy

Poniżej przedstawiamy kroki postępowania w przypadku poszukiwania adresu nieruchomości na sprzedaż - domu oraz działki - z serwisy otodom.pl.

Działka bez wskazanej lokalizacji w otodom

Opis działki z otodom: Oferujemy Państwu na sprzedaż atrakcyjną działkę budowlaną o powierzchni 1299 m2 - lokalizacja Rymanów, powiat krośnieński, gmina Rymanów, województwo podkarpackie. Działka położona na osiedlu domków jednorodzinnych.

Niestety oprócz przybliżonej lokalizacji, zdjęć i opisu samej działki, nie ma informacji o numerze ewidencyjnym nieruchomości. Taka sytuacja powoduje, że potencjalny kupujący nie może samodzielnie zdiagnozować nieruchomości pod kątem ewentualnych wad, uciążliwości i zagrożeń bez wcześniejszego kontaktu ze sprzedającym. Dlatego spróbujemy znaleźć ją w portalu Na Mapie.

W oknie dialogowym wpisujemy parametry:

  • gmina: Rymanów,
  • kształt działki: kwadratowa - kształt można pominąć i zaznaczyć na osi współczynnik w przedziale 0-10, jednak ogłoszenie na otodom zawierało zdjęcie z widocznymi granicami działki,
  • powierzchnia: opis nieruchomości podaje dokładną powierzchnię 1 299 m2, jednak warto wziąć pod uwagę margines błędu, dlatego ustalono przedział 1 289 - 1 310 m2;
  • rodzaj działki - ustawiono "wszystkie", gdyż w opisie nie było informacji czy na działce są jakieś obiekty budowlane.

Dodatkowo zawężono poszukiwania do aktualnego widoku mapy, który ustawiono na miasto Rymanów. Efektem poszukiwania pokazały się 3 działki ewidencyjne z której wybrano najbardziej prawdopodobną - wybrana działka. Pozostałe zostały odrzucone ze względu na inną powierzchnie (obie 1 289 m2) i kształt.

Efekt poszukiwania lokalizacji działki na sprzedaż w serwisie otodom
Efekt poszukiwania lokalizacji działki na sprzedaż w serwisie otodom

Dom bez wskazanej lokalizacji w otodom

Opis domu z otodom: W związku z planowaną zmianą miejsca zamieszkania, sprzedam dom w którym obecnie mieszkamy z rodziną. Budynek został odebrany w 2015 roku. Miejscowość – Wola Rzędzińska (w pobliżu szkoła, przedszkole, sklepy, myjnia, usługi), Metraż – 172m2, Działka – 10 arów, Położenie pod miastem

Podobnie jak w przypadku działki, i tym razem zaczynamy od wypisania znanych parametrów działki na której znajduje się dom:

  • gmina: Tarnów,
  • kształt działki: nieznany dlatego na osi ustawiam współczynnik w przedziale 0-10,
  • powierzchnia: opis nieruchomości podaje powierzchnię 1 000 m2, jednak warto wziąć pod uwagę margines błędu, dlatego ustalono przedział 990 - 1 010 m2;
  • rodzaj działki: zabudowana

Dodatkowo zawężono poszukiwania do aktualnego widoku mapy, który ustawiono na Wola Rzędzińska. Efektem poszukiwania pokazały się 2 działki ewidencyjne z której wybrano najbardziej prawdopodobną - wybrana działka - mimo iż działka ma 998 m2.

Efekt poszukiwania lokalizacji domu na sprzedaż w serwisie otodom
Efekt poszukiwania lokalizacji domu na sprzedaż w serwisie otodom