Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Jak sprawdzić obręb ewidencyjny na Geoportalu?

Jak sprawdzić obręb ewidencyjny na Geoportalu?

Zastanawiasz się jak sprawdzić obręb ewidencyjny na Geoportalu Krajowym Na Mapie? Dowiedz się zatem jak to zrobić krok po kroku. 

Jeśli chcesz sprawdzić obręb ewidencyjny swojej działki na mapie przejdź do portalu Geoportal Krajowy, która dostępna jest tutaj.

W kolejnym kroku wybierz metodę wyszukiwania działki. Pamiętaj, że wybierając działkę możesz użyć opcji wyszukiwania zarówno za pomocą wyszukiwarki adresów, jak i poprzez wskazanie działki na mapie. Obie metody wyszukiwania opisujemy dokładnie w osobnym wpisie: Jak znaleźć działkę w Geoportalu?

Jeżeli nie znasz ani numeru swojej działki, ani miejscowości w której jest położona, jednak znasz nazwę lub kod TERYT gminy, możesz odnaleźć nieruchomość poprzez filtr. Wybierając z paska narzędzi "Filtrowanie działek" zawęzisz obszar poszukiwania uwzględniając trzy zmienne - nazwę gminy oraz kształt i powierzchnie działki. Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić krok po kroku, przejdź do wpisu: Jak sprawdzić numer działki na Geoportalu?

Sprawdź również instrukcje: Jak sprawdzić informacje o działce, dostępną w serwisie youtube.com:

Jak sprawdzić obręb ewidencyjny na Geoportalu?

Jeśli chcesz znaleźć obręb ewidencyjny działki wystarczy, że wybierzesz na mapie tę nieruchomość którą zidentyfikowałeś. Granice wybranej działki zostaną pogrubione niebieską linią, a po lewej stronie mapy pojawi się okno "Informacje o wybranej działce". To tutaj znajdziesz obręb ewidencyjny działki.

Sprawdź numer ewidencyjny działki w oknie "Informacje o działce"
Jak sprawdzić obręb ewidencyjny działki?

Jak znaleźć obręb ewidencyjny w wyszukiwarce?

Jeśli wybrałeś opcję wyszukiwania działki przy pomocy wyszukiwarki, to na pewno zwróciłeś uwagę, że obręb ewidencyjny widoczny jest już w opisie działki w liście podpowiedzi.

Sprawdź nazwę i numer obrębu ewidencyjnego dla wybranej działki
Nazwa i numer obrębu ewidencyjnego w wyszukiwarce