Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Jak znaleźć numer działki po adresie - wyszukiwarka adresów

Logo portalu Ongeo.pl
Analiza dowolnej działki Online w 5 minut.
Raport o terenie - dokument z ponad 50 stronami map i zestawień.

Jak znaleźć numer działki po adresie - wyszukiwarka adresów

Zastanawiasz się jak znaleźć numer działki po adresie w Geoportalu Krajowym Na Mapie? Pokażemy ci jak to zrobić krok po kroku.

Jeśli nie znasz numeru działki którą chcesz zdiagnozować, ale znasz miejscowość w której się ona znajduje, nie powinieneś mieć problemu ze wskazaniem poszukiwanej parceli. Wystarczy, że wpiszesz w polu wyszukiwarki adresów "Wyszukaj adres na mapie" wspomnianą miejscowość, a następnie wybierzesz ją z listy podpowiedzi. Teraz Geoportal Krajowy Na Mapie przekieruje cię do centrum tejże miejscowości.

Skorzystaj z wyszukiwarki adresów i znajdź działkę po adresie
Jak znaleźć działkę po adresie?

Jak znaleźć numer działki po adresie?

Aby znaleźć numer działki po adresie wystarczy, że zbliżysz się działek na mapie w ten sposób, aby numer działki był widoczny i czytelny. Do tego celu możesz użyć narzędzi pomagających w nawigacji mapą, czyli przybliżanie "+" i oddalanie "-" skali mapy. Poszukując numeru działki sugeruj się m.in. kształtem budynków, punktami charakterystycznymi, które są widoczne na ortofotomapie lub numerami domu. Mapa w Geoportalu Krajowym zawiera opis działek ewidencyjnych dzięki czemu odnalezienie numeru działki staje się dziecinnie proste!

Jeśli chcesz wybrać działkę w terenie na którym obecnie przebywasz, możesz dodatkowo użyć narzędzia lokalizacji, które dopasuje widok do twojego położenia.

Chcesz znaleźć działkę bez podanej lokalizacji? Dowiedz się, jak to zrobić. Zobacz film instruktażowy na youtube.com: