Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Jak znaleźć numer działki po adresie - wyszukiwarka adresów

Jak znaleźć numer działki po adresie - wyszukiwarka adresów

Zastanawiasz się, jak znaleźć numer działki po adresie w Geoportalu Krajowym Na Mapie? Pokażemy Ci, jak to zrobić krok po kroku.

Jeśli nie znasz numeru działki, którą chcesz zdiagnozować, ale znasz miejscowość w której się ona znajduje, nie powinieneś/aś mieć problemu ze wskazaniem poszukiwanej parceli. Wystarczy, że wpiszesz w polu wyszukiwarki adresów "Wyszukaj adres na mapie" wspomnianą miejscowość, a następnie wybierzesz ją z listy podpowiedzi. Teraz Geoportal Krajowy Na Mapie przekieruje cię do centrum tej miejscowości. 

Skorzystaj z wyszukiwarki adresów i znajdź działkę po adresie
Jak znaleźć działkę po adresie?

Jak znaleźć numer działki po adresie?

Aby znaleźć numer działki po adresie wystarczy, że zbliżysz się działek na mapie w ten sposób, aby numer działki był widoczny i czytelny. Do tego celu możesz użyć narzędzi pomagających w nawigacji mapą, czyli przybliżanie "+" i oddalanie “-” mapy. Poszukując numeru działki sugeruj się m.in. kształtem budynków, punktami charakterystycznymi, które są widoczne na ortofotomapie lub numerami domu. Mapa w Geoportalu Krajowym zawiera opis działek ewidencyjnych, dzięki czemu odnalezienie numeru działki staje się dziecinnie proste.

Jeśli chcesz wybrać działkę w terenie, na którym obecnie przebywasz, możesz dodatkowo użyć narzędzia lokalizacji, które dopasuje widok do Twojego położenia.

Chcesz znaleźć działkę bez podanej lokalizacji? Dowiedz się, jak to zrobić. Zobacz film instruktażowy na youtube.com: